Uczniowie GIMNAZJUM IM. ARMII KRAJOWEJ W ŻÓRAWINIE znaleźli się PO RAZ DRUGI wśród zwycięzców w ogólnopolskim konkursie programu:

ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO.

Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego głównym celem jest nauczenie młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania.
Zadaniem konkursu było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia wydarzenia społecznego promujących główne idee programu:

zdrowe odżywianie,

wspólne sporządzanie posiłków,

niemarnowanie pożywienia,

wspólne spożywanie posiłków.

Wygrana to wielki powód do dumy!!!

Uczestnikom gratulujemy pomysłów i nagród!

Trend na zdrowe odżywienie opanował całą Polskę. W tym roku wyedukowanych zostało ponad 174 252 uczniów z 3040 szkół w całej Polsce! Przeprowadzonych zostało ponad 2000 Wydarzeń Społecznych, w których wzięło udział aż 46.767 osób! Cieszymy się, że najlepszą prace przygotowali uczniowie NASZEJ SZKOŁY, za którą jury przyznało nam główną nagrodę w konkursie.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 20 czerwca w siedzibie naszej szkoły, w którym udział weźmie ambasador programu – znany youtuber Sheo.

Szkolny opiekun projektu: Magda Kawulak- nauczyciel chemii i techniki

Link do filmu konkursowego: https://www.dropbox.com/s/jy1qbxba1js8axk/%C5%BByj%20Smacznie%20i%20Zdrowo%20-%20Gimnazjum%20w%20%C5%BB%C3%B3rawinie.mp4?dl=0