PLATFORMA EDUKACYJNA

Kochani Uczniowie!

Trochę późno, ale jest! Relacja z Digital Youth Forum, w które zaangażowani byli uczniowie naszej szkoły! :)
https://youtu.be/2MINHeHWZSI

A tak przy okazji z racji zakończenia roku szkolnego, życzę Wam wybornych wakacji. By były pełne niezapomnianych przygód, bezpiecznych szaleństw oraz kreatywnych działań!

Ściskam Was,
Paulina Śniecińska-Radoch 

25 maja 2017 roku, Gimnazjum im. Armii Krajowej zorganizowało Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. W progach naszej szkoły zagościli uczniowie z ośmiu gimnazjów powiatu wrocławskiego wraz z opiekunami.

 

Laureaci konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych:

Miejsce I: Jakub Domaradzki z gimnazjum w Kamieńcu

Miejsce II: Jakub Dobrzański z gimnazjum w Czernicy

Miejsce III:  Nikola Franieczek z gimnazjum w Łozinie

 

Laureaci konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych:

Miejsce I: : Aarushi Chourasia z gimnazjum w Czernicy

Miejsce II: Magda Strauchold z gimnazjum w Kamieńcu

Miejsce III: Jakub Czarnota z gimnazjum w Mietkowie

 

Patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Żórawina p. Jan ŻukowkiKonsulat honorowy Irlandii, Konsulat Republiki Federalnej Niemiec.

Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Żórawina p. Jan Żukowski, Dyrektor Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie p. Zuzanna Hauza, Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławski - oddział Żórawina, wydawnictwa: Klett i Pearson, Goethe Institut oraz Makro Wrocław.

Patronom i sponsorom serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy: nauczyciele języków obcych.

 

 

Radosnego Dnia Dziecka, wielu sukcesów, spełniania marzeń,

osiągania celów i uśmiechu na co dzień życzą Naszym Dzieciom - Uczniom Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie Duże Dzieci - Dyrekcja i Nauczyciele!

 

Plan dnia:

1., 2. lekcja - lekcja odwrócona, zajęcia prowadzone przez uczniów (według planu)/ Konkurs Wiedzy o Sporcie;

3. lekcja - Bicie Rekordu Guinnessa w równoczesnym czytaniu/ Samorządowe Wyróżnienia;

4. - 7. lekcja - Turniej w Piłkę Nożną;

Uczniowie GIMNAZJUM IM. ARMII KRAJOWEJ W ŻÓRAWINIE znaleźli się PO RAZ DRUGI wśród zwycięzców w ogólnopolskim konkursie programu:

ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO.

 

Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego głównym celem jest nauczenie młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania.
Zadaniem konkursu było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia wydarzenia społecznego promujących główne idee programu:

zdrowe odżywianie,

wspólne sporządzanie posiłków,

niemarnowanie pożywienia,

wspólne spożywanie posiłków.

 

Wygrana to wielki powód do dumy!!!

Uczestnikom gratulujemy pomysłów i nagród!

 

Trend na zdrowe odżywienie opanował całą Polskę. W tym roku wyedukowanych zostało ponad 174 252 uczniów z 3040 szkół w całej Polsce! Przeprowadzonych zostało ponad 2000 Wydarzeń Społecznych, w których wzięło udział aż 46.767 osób! Cieszymy się, że najlepszą prace przygotowali uczniowie NASZEJ SZKOŁY, za którą jury przyznało nam główną nagrodę w konkursie.

 

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 20 czerwca w siedzibie naszej szkoły, w którym udział weźmie ambasador programu – znany youtuber Sheo.

 

Szkolny opiekun projektu: Magda Kawulak- nauczyciel chemii i techniki

 

Link do filmu konkursowego: https://www.dropbox.com/s/jy1qbxba1js8axk/%C5%BByj%20Smacznie%20i%20Zdrowo%20-%20Gimnazjum%20w%20%C5%BB%C3%B3rawinie.mp4?dl=0 

 

 

 

 

9 MARCA br. odbyło się spotkanie z przedszkolakami PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W ŻÓRAWINIE. Organizatorami wydarzenia byli uczniowie GIMNAZJUM IM. ARMII KRAJOWEJ W ŻÓRAWINIE. Nasi mali kuchmistrze zostali zaopatrzeni w stosowne czapki, by poczuli się jak prawdziwi kucharze.  

 

         W części teoretycznej dzieci zdobyły wiedzę nt. warzyw i owoców. Dowiedziały się o ich ważnym znaczeniu w codziennej diecie. Zdrowe wcale nie znaczy nudne i nic tak dobrze nie smakuje jak jedzenie, które się samemu przyrządza. WITAMINEK wraz ze swoimi pomocnikami zorganizował dla dzieci wspaniałą podróż do świata kolorów, zapachów i smaków. Przedstawienie, plakaty, ulotki promujące zdrowe żywienie, plakietki ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO, dyplomy, książki kucharskie  to atrakcje, które czekały na dzielnych małych kucharzy. Kuchcikowe spotkanie miało bardzo zdrowy charakter. Dzieci samodzielnie przygotowywały greckie owocowo- miodowe desery, które ze smakiem wspólnie konsumowały.

         Na zakończenie przeprowadzone zostały zajęcia ruchowe pt. ZUMBA PRZEDSZKOLAKA.

         Cel został osiągnięty J Dzieci poprzez zabawę nauczyły się zasad zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Wspólne sporządzanie i spożywanie  posiłków jest super sprawą i zachęcamy do tego wszystkich naszych kolegów, koleżanki, rodziców, dziadków.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Pani Dyrektor

Doroty Nizioł 

za umożliwienie przeprowadzenia II Warsztatów Kulinarnych

dla społeczności przedszkolnej w ramach programu edukacyjnego:

 ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

 

Życzymy sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań

i wyrażamy nadzieję na kontynuację współpracy.

 

 

 

 Po wykonaniu tegorocznego projektu i otrzymaniu wyników, dnia 28 kwietnia br. Małgorzata Kuśmierczyk i Wiktoria Jazienicka zostały posłankami i członkiniamy komisji XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Kilka tygodni później, w dniach 13-14 maja, dziewczęta wzięły udział w posiedzeniu komisji, na którym posłowie pisali m.in. projekt uchwały.

 

Po dojechaniu do Sulejówka, wraz z opiekunem panem Markiem Sieczką, uczniowie zjedli obiad, po którym rozpoczęło się zebranie Podkomisji. Małgosia i Wiktoria zostały przydzielone do podkomisji, której opiekunem była pani Izabela Sienkiewicz z delegatury IPN. Po ustaleniu kontraktu, w stolikach rozpoczęła się godzinna dyskusja, w której należało spisać doświadczenia z wykonywania projektu, odpowiadając na pytania: Jak było? Jak powinno być? Co trzeba zrobić, by było tak, jak powinno być?.

Po spisaniu odpowiedzi, każdy stolik wybrał lidera, który prezentował wyniki swojej pracy. Liderem Podkomisji, do której należały posłanki z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie, wybrano Małgosię, która prezentowała wyniki pracy grupy przez około 30 minut. Po przemówieniach wszystkich czterech stolików, podkomisja wybrała lidera, który o godzinie 18:00 przedstawiał projekt części uchwały przygotowanej kilka minut wcześniej. Ponownie wybrano Małgosię, tym razem w asyście Julii Graczyk i Magdy Gwadery.

Po zebraniu komisji, podczas kolacji, zainteresowani posłowie zbierali podpisy, by móc kandydować na Marszałka Sejmu, przewodniczącego Komisji i Podkomisji. Należało zebrać odpowiednio 25, 10 i 6 podpisów.

Następnego dnia, po śniadaniu, posłowie wyjechali z Sulejówka do Warszawy, gdzie rozpoczęli posiedzenie Komisji. Po autoprezentacjach kandydatów na dane stanowisko, Komisja (w głosowaniu jawnym) wybrała przewodniczącego Komisji, którym został Bartłomiej Rosiak oraz Marszałków Sejmu Dzieci i Młodzieży: Małgorzatę Kuśmierczyk, Mateusza Wróblewskiego i Mikołaja Wolanina.

Około godziny 12:00 rozpoczęło się posiedzenie Komisji, na którym Wiktoria, wraz z innymi posłami, łączyli wszystkie trzy projekty części uchwał oraz wybierali trzy pytania, które będą zadane pani Minister Zalewskiej podczas posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym czasie Marszałkowie znajdowali się na Sali Posiedzeń (Sali Plenarnej), gdzie odbywało się dla nich szkolenie. Po obiedzie w Restauracji Sejmowej posłowie wrócili do domu.

 

Małgorzata Kuśmierczyk

Klasa 2e

 

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie gratuluje Wiktorii Jazienickiej i Małgorzacie Kuśmierczyk pracowistości, kreatywności i rzetelności, które pozwoliły im dotrzeć do Sejmu RP i zasiąść na fotelu marszałka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

O sukcesie Małgorzaty i Wiktorii możemy przeczytać już nawet w Wikipedii:

 

 https://pl.wikipedia.org/wiki/Sejm_Dzieci_i_M%C5%82odzie%C5%BCy

 

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=B1AA6BFD000F65FBC1258125004AD8C5 - informacja prasowa ze strony internetowej Sejmu RP

 

W dniu 25 maja 2017r. Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie organizuje Czwarty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych.

Do konkursu zgłosiło się 8 szkół: Zespół Szkół w Łozinie, Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Czernicy, Gimnazjum w Mietkowie, Gimnazjum w Wilczycach, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kamieńcu Wrocławskim, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce i Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie.

Harmonogram konkursu:

09:30-10:00 – przywitanie gości, sprawdzenie obecności, poczęstunek

10:00-10:15 – przypomnienie regulaminu konkursu, rozdanie testów. Sprawdzenie  

                          poprawności wydruku. Czas na ewentualne pytania uczestników

10:15-11:15 – pisanie konkursu

11:15-12:15 – czas wydłużony dla uczniów piszących dwa testy

11:15-12:45 – sprawdzanie prac konkursowych

12:45-13:15 – ogłoszenie wyników, rozpoczęcie ewentualnej dogrywki (max. 30 min)

13:15-13:30 – rozdanie nagród, dyplomów, podziękowań, pożegnanie.

Konkurs sponsorują: Bank Spółdzielczy w Katach Wrocławskich O. Żórawina, Wójt Gminy Żórawina, wydawnictwa: WSiP i Pearson.

                                          Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia:

                                                                                  Dyrekcja i Nauczyciele