PLATFORMA EDUKACYJNA

„(…) najważniejsze w życiu to mieć odwagę porwać się na coś, na co nie jesteśmy gotowi. To straszna rada, poczujecie ucisk w żołądku, ale lepiej poznacie siebie. Albo nauczycie się robić rzeczy, o których nawet nie myśleliście, że moglibyście umieć, albo poznacie swoje ograniczenia.”

Marissa Mayer

 

     8 marca 2017r. odbył się 62 Dolnośląski Konkurs Recytatorski w Siechnicach – etap powiatowy. Wytypowane w gminnym konkursie uczennice: recytacja – Małgorzata Witka (kl. 3c), Aleksandra Rycharska (kl. 3a), Magdalena Wieczorek (kl. 2a) oraz poezja śpiewana: Milena Omasta (kl. 3a) i akompaniujący jej na gitarze elektrycznej Tomasz Wolbisz (kl. 2e), zaprezentowali się bardzo dobrze.

 

 

     Mimo iż nie stanęli na podium, jesteśmy bardzo zadowolone z ich pracy, zaangażowania oraz postawy podczas finału konkursu.

 

Polonistki:)

   

 

Dnia 10.05.2012r. odbył się turniej halowej piłki nożnej  o puchar burmistrza Siechnic. Drużyna z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie zajęła 1. miejsce. Nagrodzono nas największym pucharem oraz piłką. Miło mi poinformować, że nasz uczeń Kacper Targoni został uznany za najlepszego bramkarza turnieju. Otrzymał dyplom oraz złoty medal.

Gratulacje!W turnieju udział wzięło  6 drużyn:

1.Grupa:

2.Grupa:

1.Siechnice

1.Czernica

2.Kobierzyce

2.Święta Katarzyna

3.Żórwaina 

3.Kamieniec Wrocławski

 

Drużyna ze szkoły w Siechnicach jest jedną z lepszych, dlatego najbardziej obawialiśmy się meczu z nimi.

W pierwszej połowie meczu drużyna z Siechnic strzeliła nam jednego gola, ale my się nie załamaliśmy i walczyliśmy. Robiliśmy to wszystko dla naszej szkoły, a szczególnie dla naszego trenera pana Andrzeja Kondrackiego. Pod koniec pierwszej połowy wszedłem na boisko i od razu Tomek podał mi piłkę, wykorzystałem niepewność bramkarza i oddałem pierwszy strzał, co dało nam remis. Druga połowa zaczęła się od razu od mojego drugiego gola. Tym  razem to Michał podał mi piłkę i oddałem celny strzał. I tym oto sposobem wygraliśmy mecz, pokonując drużynę z Siechnic 2:1. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Można pokonać nawet najlepszych.

Kobierzyce przegrały z naszym najtrudniejszym rywalem, więc nie było czego się bać. Wygraliśmy z nimi 2:0. Bardzo się cieszyliśmy i trafiliśmy do finału. W finale spotkaliśmy się z drużyną z Kamieńca Wrocławskiego. Mecz wygraliśmy 6:0. Bramki zdobyli: Tomek i Michał po 2, ja 1 oraz Mateusz 1.

 Na koniec turnieju Przemek, nasz kapitan, odebrał dyplom i puchar, a naszemu bramkarzowi Kacprowi wręczono  złoty medal.

Gratulacje należą się całej drużynie, która wystąpiła  w składzie:

 

Pozycja

Imię

Nazwisko

Klasa

Bramkarz

Kacper

Targoni

2c

Obrońca

Przemysław

Grzesiak

3a

Obrońca

Michał

Wąsik

2r

Obrońca

Mateusz

Mazur

2r

Napastnik

Wojciech

Chlebek

3r

Napastnik

Paweł

Kruk

3b

Napastnik

Tomasz

Mitszak

2c

 

W imieniu całej drużyny dziękuję naszemu trenerowi panu Andrzejowi Kondrackiemu.

Wojciech Chlebek kl. IIIr
W dniach 8 i 9.03.2011 odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym w miejscowości Jaszkotle. We wtorek rywalizowały dziewczęta z  klas pierwszych i drugich, Marlena Dąbrowska Justyna Kruczek oraz Agnieszka Iwaniak. Dziewczęta przyjechały z  7 miejscem z zawodów. Chłopcy  Tomasz Mitszak, Przemek Witkowski i Paweł Kruk rywalizowali we środę i zajęli 6 miejsce.   Gratulujemy Wszystkim!

Marta Ilnicka IIIC

 


Rekordy Szkoły