PLATFORMA EDUKACYJNA

Zawodnicy drużyny WKS Śląsk Wrocław pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie gimnazjalistów i 22 listopada odwiedzili naszą szkołę (filmowa relacja ze spotkania --> KLIK).

Spotkanie z piłkarzami odbyło się w hali sportowej, która specjalnie na tę okazję została przystrojona w czerwono- zielone barwy. Stanęła w niej również specjalna tablica prezentująca klubowe plakaty i ciekawostki o przybyłych do szkoły gościach. Gimnazjum w Żórawinie odwiedzili - Joan Angel Roman, Mario Engels i Mariusz Idzik. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczniów, a młodzi szkolni piłkarze, specjalnie na przyjazd zawodników przygotowali klubowe szaliki i koszulki na podpisy gwiazd Ekstraklasy.

 

Szkolne koło teatralne O’ koło przywitało zawodników najnowszym światowym trendem. Wystylizowani na przykładnych uczniów zaimprowizowali scenkę z życia szkolnego korytarza przed przyjazdem ważnych gości w stylu modnego (klik na nazwę to pokaże się film-->)  Mannequin Challenge. Zawodnicy podchwycili pomysł i przystąpili wraz z naszymi uczniami do wspólnego projektu.

Przybyły z zawodnikami spiker sprawnie wprowadził naszych uczniów w historię klubu. Gimnazjaliści zaskoczyli go znajomością odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Przedstawiciel kibiców opowiadał o odpowiednim zachowaniu na meczach, o odpowiedzialności za brak kultury na stadionie oraz o wspaniałych emocjach towarzyszących prawdziwemu kibicowaniu. Zawodnicy natomiast porównywali grę w zagranicznych klubach (Barcelona, Manchester City) z klubem WKS Śląsk Wrocław, opowiadali atmosferze panującej w szatni przed meczami, emocjach podczas gry na boisku oraz rywalizacji i przyjaźniach między piłkarzami.

Po części oficjalnej przedstawiciele wrocławskiego klubu rozdawali autografy, pozowali do zdjęć grupowych, odpowiadali na najtrudniejsze i prywatne pytania uczniów, a przede wszystkim wyszli zza stołów i tak długo, jak uczniowie tego od nich oczekiwali, pstrykali z nimi indywidualne selfies!

 

Za nami bardzo przyjemne spotkanie, a przed nami następne- na meczu Śląska w najbliższą niedzielę.

 

 

Andrzej Kondracki, Ania Lemke- Sławińska

Nasze Gimnazjum po przygotowaniu prezentacji dotyczącej promocji aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, dostało się do finałowej  dwudziestki konkursu "Szkolna Kumulacja Aktywności - Ćwicz z Mistrzem" Fundacji Lotto - Milion Marzeń.
Nagrodą był udział w sportowym turnieju, który sędziowali Mistrzowie Olimpijscy.

 Finał odbył się w Warszawie na stadionach Akademii Wychowania Fizycznego. Naszą grupą opiekowali się Tomasz Kucharski - Złoty Mistrz Olimpijski z Sydney 2000 r. w Wioślarstwie - oraz  Rafał Kownatke - Mistrz Polski w Pchnięciu Kulą.  Było to dla nas wielkim wyróżnieniem.

 

Nasi uczniowie zajęli miejsca na podium: Karina Wolak 2 miejsce -srebrny medal w biegu na 1,5 km i Maciej Bzunek 3 miejsce - brązowy medal w biegu na 1,5 km.

Gimnazjum reprezentowali: Karina Wolak, Jagoda Szypulińska, Kamila Miedzińska, Julia Żygadło, Emilia Szydło, Maja Siuta, Roksana Kruk, Kaja Miedzińska, Emilia Bazylińska, Natalia Chrzanowska, Nikola Ćwiek, Karina Łoś, Paulina Kuriata, Damian Boruch, Bartek Horodyłowski, Damian i Daniel Gugnaccy, Krystian Murawski, Marcin Chlipała, Łukasz Drożdż, Krystian Pabiniak, Maciej Bzunek  i Kuba Aleksa, a drużynami opiekowali się pani Katarzyna Lis i pan Andrzej Kondracki.

 

25 września ponad czterdziestu uczniów naszego gimnazjum kibicowało wrocławskiej drużynie podczas meczu z Piastem Gliwice. Do pojedynku doszło na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

 


 Mimo zaciętej walki, w 42 minucie straciliśmy gola. Wszyscy byli zawiedzeni, ale wiedzieli, że niedługo WKS to odpracuje i udało się - w 58. minucie wyrównaliśmy wynik na 1:1.

Zaczęła się ostra walka o wygraną, jednak przeciwnik okazał się lepszy i w 62. minucie zdobył decydującą bramkę.

Chociaż wynik nie był satysfakcjonujący dla naszej drużyny, mecz był ciekawy i interesujący dla fanów piłki nożnej. Zmęczeni, pełni emocji, wróciliśmy do Żórawiny, aby nabierać sił przed kolejnym starciem naszej jedenastki.
                               

Kasia Lech kl. 3A

 

 

Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w zawodach sportowych.

Dnia 24.09.2015r. w Długołęce młodzi sportowcy zmierzyli się w zawodach lekkoatletycznych. Brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 100, 300, 800, 1000m, pchnięcie kulą, skok w dal, sztafeta na 100m.

Z naszej szkoły na podium stanęły:

- Kamila Miedzińska, za zajęcie 1. miejsca w skoku w dal dziewcząt;

- dziewczęta, które biegły w sztafecie na 100m, za zajęcie 3. miejsca:

Karina Wolak, Kamila Miedzińska, Emilia Szydło, Oliwia Żynel.

 

Dnia 02.10.2015r. w Kobierzycach odbyły się biegi przełajowe. Sztafeta dziewcząt i chłopców na 800m i 1000m.

Udział wzięli:

Kaja Miedzińska, Katarzyna Lech, Magdalena Bieda, Karina Wolak, Emilia Szydło, Oliwia Żynel, Natalia Wszołek, Klaudia Chrzanowska, Karolina Doros, Bartosz Horodyłowski, Marcin Stawarz, Daniel Gugnacki, Kamil Cielecki, Krystian Murawski, Maciej Bzunek, Jakub Jarosz, Damian Śledziona.

Dziewczęta zajęły 4. miejsce na 6 drużyn.

Chłopcy zajęli 6. miejsce na 6 drużyn. 

 

 


Dnia 18.10.2014r. uczniowie Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie wybrali się na mecz piłki nożnej.
Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Śląsk Wrocław rywalizował z Piastem Gliwice.
Uczniowie gimnazjum, pod opieką p. Katarzyny Lis, p. Andrzeja Kondrackiego i p. Łukasza Stasińskiego mieli okazję uczestniczyć w akcji Dzieci na trybunach - uczymy się dopingu i oglądać mecz z (oblężonej przez młodych kibiców) trybuny D.

Śląsk Wrocław pewnie, 3:0, pokonał drużynę Piasta Gliwice. Dwa gole dla zielono-biało-czerwonych zdobył Flavio Paixao, a zwycięstwo przypieczętował Robert Pich.


Tabela
Lp. Drużyna         Mecz Punkty
1. Legia Warszawa 13    26
2. Jagiellonia B.     13    26
3. Śląsk Wrocław    13   26
4. Wisła Kraków     13   24
5. GKS Bełchatów   13   22
6. Lech Poznań      13   21
7. Górnik Zabrze     13   21
8. Pogoń Szczecin   13  19
 
9. Podbeskidzie      13   17
10. Lechia Gdańsk   13   16
11. Górnik Łęczna   13   15
12. Piast Gliwice     13   15
13. Cracovia           13   14
14. Korona Kielce    13   11
15. Ruch Chorzów   13    8
16. Zawisza Bydgoszcz 13   7

 

Katarzyna Lis