PLATFORMA EDUKACYJNA

Na początku miesiąca odbył się finał sportowego projektu edukacyjnego, który polegał na rozegraniu szkolnego turnieju piłki nożnej pomiędzy wszystkimi klasami. Organizatorem turnieju był nauczyciel w-fu, p. Andrzej Kondracki.

 

Na początek odbyło się losowanie grup. W skład każdej z nich wchodziły trzy klasy, a najlepsi przechodzili do dalszych rozgrywek. Mecze odbyły się 1.06.2016r., przy okazji świętowania Dnia Dziecka, i rozpoczęły się od godziny 9:00.

Najpierw naprzeciw siebie stanęły klasy 2A z 2B oraz 1A z 2B, których spotkania zakończyły się wynikiem 1:0 dla klas 2A i 2B. Kibicom spodobały się także zacięte pojedynki pomiędzy klasami 2A i 2C oraz 2B i 2C oraz kolejne, przytłaczające dla klasy 1A, która przegrała oba spotkania wynikiem 3:0.

W II grupie najbardziej emocjonujące były rozgrywki pomiędzy klasami 3B i kolejno 3R i 1E. Spotkania te zakończyły się miażdżącą przewagą klasy 3B i wynikiem 7:0 w obu meczach. Bardzo dynamiczne były również mecze zakończone remisem (między klasami 3B i 1B 0:0 oraz 1E i 3R 1:1). Niesamowity mecz odbył się między klasami 1B i 2B, które walczyły o III miejsce - dopiero karne przesądziły o wygranej klasy 1B - 3:2.

W wielkim finale zderzyły się klasy 2A i 3B - są to bardzo mocne drużyny. Gra była po raz kolejny bardzo wyrównana. Ostatecznie wynik był korzystny dla klasy 3B, która zwyciężyła cały turniej gimnazjalny.

Ten dzień różnił się od pozostałych, atmosfera udzieliła się wszystkim, życzymy sobie, aby takich dni było jak najwięcej.

 

Jakub Ulaniecki, klasa 2C

 Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie od 7 marca 2016roku  ma przyjemność ćwiczenia  w nowo wybudowanej  sali  sportowej w Żórawinie. W związku z pojawieniem się nowych możliwości powstał pomysł zorganizowania imprezy sportowej na nowym obiekcie. Dnia 6 maja 2006r. odbył się  I Gimnazjalny Turniej w Piłce Halowej dla szkół należących do Dolnośląskiej Rodziny Szkół  Imienia Armii Krajowej.

Na zawody  stawiło się 5 drużyn:

Publiczne Gimnazjum w Lubiążu,

Gimnazjum w Kobierzycach,

Gimnazjum nr1 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Armii Krajowej w Strzelinie

oraz dwie drużyny Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie.

 

Czytaj więcej: I Gimnazjalny Turniej w Piłce Halowej dla szkół należących do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im....

W Polsce jest ich zaledwie 20, w województwie dolnośląskim tylko 1 -

Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie!

Będziemy ćwiczyli z Mistrzami Sportu!!!

Komisja złożona z przedstawicieli Fundacji Milion Marzeń, po analizie otrzymanych zgłoszeń i prezentacji, wybrała laureatów konkursu.

Nasze gimnazjum znalazło się wśród dwudziestu szkół zaproszonych do udziału w 3. edycji turnieju "Szkolna Kumulacja Aktywności - ćwicz z mistrzem".

Turniej „Szkolna Kumulacja Aktywności – ćwicz z mistrzem” odbędzie się 20 maja 2016r. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W ramach tej wyjątkowej imprezy sportowej młodzież będzie miała niepowtarzalną okazję, by spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, pod okiem utytułowanych sportowców (m.in.: Małgorzaty Niemczyk, Renaty Mauer – Różańskiej, Łukasza Ligockiego, Tomasza Kucharskiego, Lidii Chojeckiej – Leandro). Młodzi zawodnicy wystartują w biegu na 1500 i 2500m oraz wezmą udział w rywalizacji na urozmaiconych sportowych stacjach: judo, karate, wioślarstwo, kolarstwo, zapasy, koszykówka, siatkówka, łucznictwo, piłka nożna, hokej na trawie i wiele innych.

 

Każda szkoła zaproszona do udziału w turnieju będzie mogła wystawić drużynę składającą się z 20 uczniów i 2 opiekunów. W naszej szkole projektem opiekują się nauczyciele wychowania fizycznego - p. Katarzyna Lis i p. Andrzej Kondracki.

Podkategorie