PLATFORMA EDUKACYJNA

Reprezentacja Polski na Zimowych Igrzyskach w Pjongczang wywalczyła dwa medale - oba w skokach narciarskich. Złoto Olimpijskie wywalczył Kamil Stoch, który triumfował w konkursie indywidualnym na dużym obiekcie. Brązowy medal w konkursie drużynowym zdobyli Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, który już po raz czwarty stanął na podium igrzysk.

 

Łącznie biało-czerwoni mają w dorobku 22 medale zimowych igrzysk, w tym siedem złotych i srebrnych oraz osiem brązowych. Aż dziewięć jest dziełem skoczków.

 Stoch jest siódmym polskim sportowcem, licząc igrzyska zimowe i letnie, który może się pochwalić czterema olimpijskimi medalami. Trzy z nich są najcenniejszego kruszcu. Liderką zestawienia polskich multimedalistów pozostaje Irena Szewińska z siedmioma krążkami (3-2-2).

 

 Pięć zdobyła biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk i szermierz Jerzy Pawłowski, a po cztery - poza Stochem - mają lekkoatleta Robert Korzeniowski, szermierz Witold Woyda i skoczek narciarski Adam Małysz.

 Wszystkim zawodnikom Igrzysk Olimpijskich gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej informacji na szkolnej gazetce.

Katarzyna Staszkiewicz

 

 

 

W  dniach 13-14.02.2018 w Siechnicach odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej.  W żeńskiej Reprezentacji Naszej szkoły znalazły się: Oliwia Socha, Lena Czerwony, Natalia Piątek, Julia Marcinkiewicz, Weronika Tarnogrodzka, Aleksandra Jankowska, Nikola Ćwiek, Emilia Bazylińska, Wiktoria Jazienicka, Kaja Miedzińska, Karina Łoś i Oliwia Żynel, natomiast w drużynie męskiej zagrali: Michał Kruczek, Wojtek Mucha, Jakub Głodowski, Łukasz Kotowski, Wojtek Kuriata, Wojtek Zieliński, Jakub Aleksa, Mateusz Hanuszkiewicz, Mikołaj Wojciechowski, Mateusz Kuriata i Bartek Kubiak.

Niestety w tegorocznych rozgrywkach nie sklasyfikowaliśmy się na najwyższych pozycjach, lecz mamy nadzieję, że wyciągnięte wnioski i mobilizacja do dalszej pracy zaowocuje sukcesami w przyszłości.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Katarzyna Staszkiewicz

 

 

 
W dniu 9. lutego rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej w Pjongczangu. Polska Kadra Narodowa liczy 58 osób w tym 26 kobiet i 32 mężczyzn. Nasi reprezentanci biorą udział w następujących konkurencjach: skoki narciarskie, biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, short track, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie i dowolne, kombinacja norweska, snowboard, saneczkarstwo, łyżwiarstwo szybkie. 
 
Więcej szczegółów na temat Igrzysk znajduje się na Naszej szkolnej gazetce, na której wkrótce pojawią się aktualne wyniki.  
 
Wszyscy mocno trzymamy kciuki za Naszą wspaniałą reprezentację.
Katarzyna Staszkiewicz
 

 

Uczniowie Naszej szkoły na przerwach się nie nudzą, wolą aktywnie spędzać czas. Najchętniej angażują się w rozgrywki w tenisa stołowego. Zainteresowanych jest wielu, dlatego też zazwyczaj standardową grę zamieniamy na "biegańca".

Katarzyna Staszkiewicz

W dniu 13 stycznia 2018 roku odbył się wyjazd na lodowisko do Wrocławia. Naszymi opiekunami byli p. Katarzyna Staszkiewicz i p. Andrzej Kondracki. Celem wycieczki była nauka techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, integracja oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji. 

 

Zmęczeni, ale wielce szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do Żórawiny ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć…

 

Podkategorie