PLATFORMA EDUKACYJNA

22 listopada na 8 lekcji koło biologiczne pod opieką p. Magdaleny Romańczuk miało przyjemność gościć pana weterynarza Bogusława Dumę.

Nasz gość ma za sobą lata doświadczenia pracy ze zwierzętami – odpowiadał na wiele, często trudnych i szczegółowych pytań, począwszy od karmienia naszych podopiecznych kończąc na salonach optycznych dla psów i kotów. O wielu rzeczach nie mieliśmy pojęcia, dlatego takie spotkanie było dla nas bardzo cenne. Miło wspominamy listopadowe koło i jeszcze raz dziękujemy naszemu gościowi za przybycie.

Małgorzata Kuśmierczyk

kl.2E


 

3 października 2016r. wszyscy członkowie Koła Biologicznego udali się na warsztaty ekologiczne w Borzygniewie. Tematem  warsztatów były zwierzęta leśne. Zajęcia prowadził dla nas Pan Radosław Sosnowski.

Wyjechaliśmy  ze szkoły ok. 8:00 rano. Na miejscu, zostaliśmy miło powitani i poproszeni o zajęcie miejsc w sali  Ośrodka  Sportów Wodnych, gdzie odbył się  wykład i prezentacja. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu nieznanych dla nas wcześniej faktów, np. lis potrafi podskoczyć na 2 metry do góry. Omówiono nam również tropy zwierząt, przez co  nauczyliśmy się je rozpoznawać.

Po części wykładowej poszliśmy na krótki spacer, gdzie prowadzący opowiedział nam historię zalewu. Rozpaliliśmy również ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Dzień spędziliśmy bardzo przyjemnie.

Myślę że każdy z nas dowiedział się i zapamiętał wiele ciekawych informacji. Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało.

 

Wiktoria Jazienicka kl. IIE

 

Dnia 15 grudnia gościem na naszym szkolnym Kole Biologicznym była Pani doktor Joanna Matławska -Wójcicka - pulmonolog, specjalistka od chorób układu oddechowego.

Pani doktor zapoznała nas z całą drogą, jaką musiała przejść, by zdobyć zawód lekarza oraz ciekawostkami z pracy w szpitalu. Zostały nam pokazane różne rodzaje inhalatorów i sposób ich działania. Mogliśmy specjalnym urządzeniem - pulsoksymetrem - zmierzyć nasycenie naszej krwi tlenem. Widzieliśmy zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej zdrowego człowieka. Zajęcia były ciekawe, pani doktor była bardzo miła i dużo się od niej dowiedzieliśmy. Chciałabym, żeby odbywało się więcej takich spotkań.

Maria Szleszkowska kl. 3R