PLATFORMA EDUKACYJNA

Dnia 13 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty anglojęzyczne, projektu "Jazda z pomysłami ".Organizowane przez grupę wolontariuszy z całej Europy. Podczas różnorakich zabaw i gier towarzyszyła nam przyjemna atmosfera. Na zajęciach, nie tylko mieliśmy możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi, ale także przełamania swojej bariery językowej i porozmawiania z innymi właśnie po angielsku.

 

 

Ciekawe atrakcje pokazały nam, że mimo rożnego wieku i innych charakterów, wszyscy możemy razem świetnie się bawić. Dzięki warsztatom, mieliśmy także możliwość utrwalenia i zdobycia nowych informacji na temat naszego kontynentu, ale i przede wszystkim rozwijaliśmy swoją kreatywność. Spotkanie bardzo nam się podobało i cieszymy się, że mieliśmy możliwość wzięcia udziału w właśnie takim wydarzeniu

 

Zuzanna Jonaszek, kl. 3a

 Dnia 6. czerwca chętni uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich wybrali się do Urzędu Gminy w Żórawinie, by „porządzić” tam troszkę.

Podjąwszy interesujące nas stanowiska, zgodnie z rozporządzeniem Wójta Macieja Bronowickiego, zabraliśmy się do pracy.


Zastępca Kamil Janowski, skarbnik- Kuba Wójcicki od razu wydali pierwsze decyzje i prosili o konieczne dokumenty- włącznie z Budżetem Gminy.  

Panie: Kaja Miedzińska, Klaudia Chrzanowska i Zuza Jonaszek jako sekretarze gminy zajęły się pracą papierową, a Emilia Bazylińska wraz z Wiktorią Jazienicką zarządzały wydziałem promocji. Sprawom związanym z  ochroną środowiska przyglądały się - Matylda Dubiniak i Lena Czerwony, które również piastowanie swoich stanowisk rozpoczęły od porządków. Natomiast Weronika Tarnogrodzka i Julia Marcinkiewicz starały się ugasić pożar w oświacie. Panowie – Michał Szleszkowski oraz  Bartosz Ławrynowicz bacznie przyglądali się podatkom, podczas gdy nowy Wójt przyjmował petentów.


Każdy z nas wiele się dowiedział o odpowiedzialności, która ciąży na gminnych urzędnikach. Pojęliśmy, jak bardzo ciężka, rzetelna i często nieprzewidywalna jest to praca.

Sądzę, że wszyscy świetnie odnaleźli się w swoich rolach, natomiast największą klasą wykazali się Wójt Maciej Bronowicki, wicewójt Kamil Janowski oraz skarbnik- Kuba Wójcicki, którzy czuli się w urzędzie jak ryby w wodzie!

 


 

Bardzo dziękujemy Wójtowi Janowi Żukowskiemu

za udostępnienie Urzędu Gminy

i umożliwienie nam zrealizowania

tak niecodziennej lekcji!

 

Samorząd Uczniowski,

Julia Marcinkiewicz, kl. 1e

1 czerwca w naszym gimnazjum odbył się długo wyczekiwany Dzień Dziecka. Dla uczniów naszej szkoły zostały przygotowane ciekawe niespodzianki. Pierwsza i druga lekcja, były lekcjami „odwróconymi”. Z każdej klasy zostały wybrane osoby, które chętnie poprowadziły lekcje zamiast nauczycieli.


W ich trakcie odbył się również konkurs wiedzy o sporcie. Podczas trzeciej godziny lekcyjnej wzięliśmy udział w niesamowitym biciu Rekordu Guinnessa w równoczesnym czytaniu.


Tuz po nim Samorząd Uczniowski przydzielił wyróżnienia uczniom oraz nauczycielom naszej szkoły. Nowe tytuły oraz dyplomy otrzymali

uczniowie:

–                    Ilian Vasilew- Dobry Kumpel

–                    Kaja Miedzińska- Cięta Riposta

–                    Emilia Bazylińska - Człowiek Orkiestra

–                    Wiktoria Jazienicka- Pozytywnie Zakręcony

–                    Kacper RUDY Bronowicki- Plaster na Ranę

 

nauczyciele:

–                    P. Ania Lemke- Sławińska- Pozytywna Energia

–                    P. Jacek Szleszkowski- Oaza Spokoju

–                    P. Milena Lis- As Wywiadu

–                    P. Urszula Okoń- Ostra Żyleta

–                    P. Paulina Śniecińska- Radoch- Pierwsza Pomoc.

 


 

Od czwartej do siódmej odbył się turniej sportowy prowadzony przez grupę uczniów. Rywalizacja  międzyklasowa była zacięta, dlatego wszyscy świetnie się bawili.

 

Serdecznie wszystkim GRATULUJEMY i dziękujemy za wspólną zabawę!

 

Julia Marcinkiewicz, kl. Ie

Niebawem egzaminy. Tygodnie mijają zbyt szybko. Im bliżej wielkiego gimnazjalnego wyzwania, tym nudniejsze wydają się powtórki.  Na książki trzecioklasiści powoli patrzeć nie mogą, stres ściska żołądek, a pustka w głowie zdaje się nie mieć końca.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie- uczniom postanowili przygotować mini-powtórkę. Korytarze ozdobiono zielono- żółtą bibułą, która wprowadzała luźny, wiosenny nastrój, a z której zwieszono karty z krótkimi informacjami o polskich noblistach. Szkolne filary okleili poprawną odmianą, na schodach przyczepili najważniejsze tytuły szkolnych lektur (wraz z autorami, o których podczas egzaminu łatwo zapomnieć.) Z sufitu, z papierowego lampionu, zwisały ciekawe cytaty przydatne również na sprawdzianach!

 

Uczniom bardzo podobał się ten dzień. Wesoła powtórka pozwoliła lekko i przyjemnie przypomnieć materiał.

 

Przewodniczaca SU, Małgosia WItka, kl. 3a 

Opiekun SU, Ania Lemke- Sławińska

Z okazji 1. Dnia Wiosny w naszej szkole było:

SMACZNIE I ZDROWO - uczniowie klas pierwszych, zachęceni przez panią Magdę Kawulak, przynieśli do szkoły zdrowe produkty spożywcze i pod opieką pani dyrektor Zuzanny Hauzy, pani wicedyrektor Ewy Finster-Gorzko i pani Mileny Lis, przygotowali wspaniałą, odżywczą ucztę, składającą się z pysznych, kolorowych kanapek, owoców, zdrowych koktajli warzywnych i owocowych oraz smakowitych ciast. W czasie przerw cała społeczność Gimnazjum zajadała się, bogatym w wartości odżywcze, II śniadaniem.

 

KOLOROWO – uczniowie i nauczyciele mieli na sobie elementy garderoby w kolorze żółtym i zielonym oraz prezentowali różne nakrycia głowy. Klasa 2B, pod opieką wychowawcy pani Agaty Midor, przygotowała konkurs "POSZUKIWANIE WIOSNY". Zwyciężył PAN WIOSNA z klasy 3C, czyli Adam Zychowicz. Aby na dłużej zachować w pamięci ten dzień, klasy mogły sobie zrobić zdjęcie w kolorowej fotobudce.

 

BYŁO EDUKACYJNIE - Wolontariusze pod kierunkiem pani Anny Lemke - Sławińskiej przygotowali "POWTÓRKĘ DO EGZAMINU" dla klas III. Na korytarzach i schodach pojawiły się cytaty z lektur szkolnych, polscy nobliści oraz niezbędne środki językowe.

 

 

Wszyscy w tym dniu świetnie bawili się w szkole. Niech żałują Ci, którzy poszli na wagary -

na szczęście, było ich niewielu!

Już jutro w naszej szkole

RADOSNE OBCHODY 1. DNIA WIOSNY

- będzie smacznie i zdrowo (DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW). no i... kolorowo (UBIERAMY SIĘ NA ŻÓŁTO I NA ZIELONO, ZAKŁADAMY SZALONE NAKRYCIA GŁOWY)!

Praca SU w I semestrze przebiegała w miłej, radosnej atmosferze. Osoby odpowiedzialne za poszczególne zadania bardzo poważnie i profesjonalnie podchodzili do jego realizacji. Nowa przewodnicząca – Małgorzata Witka świetnie radzi sobie w swojej roli, nie gorzej radzą sobie jej zastępcy. Ten semestr był bardzo pracowity. Poniżej przedstawiamy działania, których podjęliśmy się w pierwszym semestrze:

 

Wrzesień

wybory do SU – uczniowie wybrali spośród siebie nową przewodniczącą i jej zastępców

spotkanie integracyjne SU – na spotkaniu zapoznano się z rolą i zadaniami SU, zaprezentowano działania realizowane w roku poprzednim i zaplanowano nowe. Pojawiło się wiele świeżych pomysłów, które zostały wdrożone do realizacji w tym roku szkolnym.

Październik.

Znicz na Wschód – cała szkoła włączyła się w piękną ogólnopolską akcję, upamiętniającą polskie nekropolie na Wschodzie. Zebraliśmy 433 zniczy!

Strrraszny Piątek. Nasi samorządowcy urządzili szkolne wydarzenie, w czasie którego klasy dekorowały drzwi swoich sal w konwencji straszydeł, a uczniowie przebierali się za postacie straszydeł.

Listopad.

1 listopada młodzież kwestowała w swoich wioskach na rzecz polskich nekropolii na Wschodzie.

W szkole w ramach zbiórki, odbyła się akcja „Cmentarze na Piątkę!”.

21 listopada odbył się Dzień Życzliwości i Praw Dziecka. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji życzliwą fotobudkę, upiekł Życzliwe Ciacho. Uczniowie ubierali zabawne gadżety. Tego samego dnia Rzecznik Praw Ucznia (p. Milena Lis) przygotowała z uczniami kącik praw dziecka, z ciekawą wystawą i projekcją.

Grudzień.

6 grudnia nasze Śnieżynki i Mikołaj wzmacniali odporność szkolnych kolegów dawką witaminy C. Mandarynki od Rady Rodziców wszystkim bardzo smakowały!

20 grudnia obchodziliśmy świąteczny dzień w szkole – świąteczne dekoracje i świąteczne karaoke wprowadziło miły, radosny klimat.

Styczeń

W drugim tygodniu stycznia zorganizowano Tydzień Nakrętkowicza. Uczniowie uzbierali ponad 130kg nakrętek, które zostały przekazane naszemu koledze Kacprowi na rehabilitację.

 

 Czekają nas nowe wyzwania w II semestrze, mamy nadzieję, że Uczniowie i Nauczyciele włączą się w nie równie chętnie jak w tym minionym. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie!!

 

Samorząd Uczniowski