PLATFORMA EDUKACYJNA

Gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

5.png
Odsłon artykułów:
865317

Dnia 9 i 10 czerwca uczniowie Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie, wraz z opiekunem Panią Ewą Gorzko, udali się na wycieczkę do Wrześni, Konina, Kalisza i Gołuchowa, zorganizowaną przez Klub Historyczny im. Stefana Roweckiego „Grota” we Wrocławiu.

 

Wyjazd łączył w sobie elementy nauki, zabawy i wypoczynku.

 

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat strajku dzieci z Wrześni, które walczyły w obronie polskości oraz zintegrować się z uczniami innych szkół, którzy również brali udział w wycieczce. Następnie, w „Parku Makiet Mikroskola”,  obejrzeli makiety ze znanych filmów i ważnych wydarzeń historycznych, a także wzięli udział w warsztatach.

 

Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzania Kalisza i choć pogoda nie była sprzyjająca, duże wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki tamtejsza starówka.

 

Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd do „Muzeum Zamku w Gołuchowie”, w którym młodzież i opiekunowie przenieśli się na chwilę do innej epoki - podziwiali kolekcję malarstwa, piękną architekturę zamku i poznali jego historię.

 

Wycieczka była dla uczniów okazją do pogłębiania wiedzy i spędzenia czasu wolnego w aktywny i twórczy sposób. Rozbudziła w młodzieży zaciekawienie historią i zachwyt nad polską kulturą i krajobrazami.

 

Paulina Rakowska, Kinga Janiczek

Klasa 3c

 

Kochani Uczniowie!

 

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany czas wakacji! Życzymy Wam mnóstwo słońca, radości i niezapomnianych wrażeń z wakacyjnych przygód.  Bawcie się dobrze i bądźcie bezpieczni!

 

 

Zuzanna Hauza

Dyrektor Gimnazjum

im. Armii Krajowej w Żórawinie

i Grono Pedagogiczne 

 

8:00 – Msza Św. w Kościele Parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie

9:15 – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w sali gimnastycznej

 

Po części oficjalnej uczniowie udają się wraz z wychowawcami do klas.

Podkategorie

Szukaj na stronie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
sierpień 2017
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Łap Zdrowie

Reforma edukacji

 

CERTYFIKATY I PROGRAMY


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Nie jesteśmy sami