SZKOLNY FINAŁ PROJEKTU ,, KAMIENIE PAMIĘCI” – NIEZNANY BOHATER NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku kolejny raz uczniowie z koła historycznego brali udział w projekcie IPN. Cztery grupy projektowe poszukiwały postaci , które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Udało się znaleźć powstańców wielkopolskich : Stanisława Wituckiego, Jana i Stanisława Kołeczko, Józefa Tarnogrodzkiego i Kazimierza Mikołajewskiego. Dotarliśmy do rodzin tych powstańców. Otrzymaliśmy informacje. Bardzo cenne bo są to ostatni świątkowie historii , którzy mogli podzielić się swoją wiedzą. W książkach i Internecie uczniowie poszukiwali pozostałych informacji.  Dowiedzieli się o Powstaniu Wielkopolskim , jego  przebiegu i dowódcach . Poznali znaczenie powstania , dzięki któremu Wielkopolska po I wojnie światowej została włączona w skład powstającego wtedy Państwa Polskiego.

Swoją wiedzę i wykonane prace przedstawili 1marca  na apelu zorganizowanym przez Klub Historyczny AK  ku czci Żołnierzy Wyklętych.