PLATFORMA EDUKACYJNA

Zawodnicy drużyny WKS Śląsk Wrocław pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie gimnazjalistów i 22 listopada odwiedzili naszą szkołę (filmowa relacja ze spotkania --> KLIK).

Spotkanie z piłkarzami odbyło się w hali sportowej, która specjalnie na tę okazję została przystrojona w czerwono- zielone barwy. Stanęła w niej również specjalna tablica prezentująca klubowe plakaty i ciekawostki o przybyłych do szkoły gościach. Gimnazjum w Żórawinie odwiedzili - Joan Angel Roman, Mario Engels i Mariusz Idzik. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczniów, a młodzi szkolni piłkarze, specjalnie na przyjazd zawodników przygotowali klubowe szaliki i koszulki na podpisy gwiazd Ekstraklasy.

 

Szkolne koło teatralne O’ koło przywitało zawodników najnowszym światowym trendem. Wystylizowani na przykładnych uczniów zaimprowizowali scenkę z życia szkolnego korytarza przed przyjazdem ważnych gości w stylu modnego (klik na nazwę to pokaże się film-->)  Mannequin Challenge. Zawodnicy podchwycili pomysł i przystąpili wraz z naszymi uczniami do wspólnego projektu.

Przybyły z zawodnikami spiker sprawnie wprowadził naszych uczniów w historię klubu. Gimnazjaliści zaskoczyli go znajomością odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Przedstawiciel kibiców opowiadał o odpowiednim zachowaniu na meczach, o odpowiedzialności za brak kultury na stadionie oraz o wspaniałych emocjach towarzyszących prawdziwemu kibicowaniu. Zawodnicy natomiast porównywali grę w zagranicznych klubach (Barcelona, Manchester City) z klubem WKS Śląsk Wrocław, opowiadali atmosferze panującej w szatni przed meczami, emocjach podczas gry na boisku oraz rywalizacji i przyjaźniach między piłkarzami.

Po części oficjalnej przedstawiciele wrocławskiego klubu rozdawali autografy, pozowali do zdjęć grupowych, odpowiadali na najtrudniejsze i prywatne pytania uczniów, a przede wszystkim wyszli zza stołów i tak długo, jak uczniowie tego od nich oczekiwali, pstrykali z nimi indywidualne selfies!

 

Za nami bardzo przyjemne spotkanie, a przed nami następne- na meczu Śląska w najbliższą niedzielę.

 

 

Andrzej Kondracki, Ania Lemke- Sławińska