PLATFORMA EDUKACYJNA

Trylogia Grisza Autor: Leigh Bardugo

To niezwykle barwna opowieść fantasy umieszczona w wyjątkowo wykreowanym świecie opartym na realiach carskiej Rosji, stała się międzynarodowym bestsellerem i podbiła serca miłośników fantasy na całym świecie, zostanie wkrótce przeniesiona na ekran filmowy.

 

Messi. Biografia  Autor: Guillem Balague

"Ostatni raz odczuwałem presję, gdy grałem w Newell’s. Miałem wtedy osiem lat. Od tamtej pory gram dla przyjemności". Lionel Messi

1 maja 2005 roku 17-letni Lionel Messi strzelił swojego pierwszego gola dla FC Barcelony, stając się najmłodszym piłkarzem, który tego dokonał. Od tamtego momentu jego kariera to zawrotna podróż na sam szczyt futbolowego świata.

 


"13-latek, który nie mógł rosnąć – a wyrósł na największego piłkarza wszech czasów. Niepozorny i cichy człowiek, który sprawia, że z radości wrzeszczą miliony. Nikt wcześ­niej nie przyjrzał się Messiemu z tak dużą starannością jak autor tej książki".
Krzysztof Stanowski, Weszlo.com

 

                               Projekt Breslau Autor: Magdalena Zarębska

 

 Grupa wrocławskich gimnazjalistów przypadkowo odnajduje wejście do ukrytego przedsionka w starym budynku swojej szkoły. Uznają to pomieszczenie za doskonałe miejsce spotkań swojej paczki, postanawiają je więc w tajemnicy przed wszystkimi uporządkować. Oprócz starych książek i map znajdują tam pamiętnik napisany po niemiecku.

Postanowili go wspólnymi siłami przetłumaczyć i w ten sposób poznali zapiski prowadzone tuż po wojnie przez niemieckiego chłopca, Hugona. Hugo z rodziną miał lada dzień opuścić miasto, przydarzyły mu się jednak niezwykłe wyprawy w czasie, przenosił się bowiem do odległych momentów historycznych Breslau.

Wkrótce każde z gimnazjalistów miało zaznać podobnej przygody i poczuć historię na własnej skórze…

Czy Hugo jeszcze żyje i czy uda im się go odnaleźć?

 

                           Trylogia „Więzień labiryntu”  Autor: James Dashner

Bestselerową trylogię autorstwa Jamesa Dashnera rozpoczyna tom Więzień Labiryntu, w którym grupa młodych chłopców w niewyjaśnionych okolicznościach trafia do dziwnej przestrzeni otoczonej wielkimi murami.
Nikt nie pamięta swojej przeszłości, nikt nie wie, jak się wydostać z pułapki. Po pewnym czasie wychodzi na jaw, że jedyną drogą ucieczki jest labirynt, do którego wejście otwiera się raz dziennie.
W drugim tomie Próby ognia okazuje się, że wyjście z labiryntu tak naprawdę było dopiero początkiem, a nie końcem więzienia. Co ciekawe, wszyscy zaczynają rozumieć, że życie w labiryncie było łatwiejsze. Tam nie trzeba było się martwić.
W trzecim tomie Lek na śmierć nareszcie docieramy do finału. Tylko czy będzie on szczęśliwy?

Rozkaz zagłady to prequel bestsellerowej trylogii, w którym znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań. Co się stało zanim Thomas i reszta Streferów znaleźli się w labiryncie? Jak rozwijała się Pożoga? Jak i dlaczego w ten sposób potoczyły się losy bohaterów i całego świata?

Tom „Kod gorączki” to sequel poprzednich części cyklu, poznajemy w nim historię młodego Thomasa - chłopca wychowywanego przez tajemniczą organizację DRESZCZ. W wyniku rozprzestrzeniającej się na całym świecie gorączki zostaje poproszony o pomoc w wybudowaniu ogromnego labiryntu, aby w ten sposób przyczynić się do walki z pandemią i zniszczeniem.

Kroniki dziwnego królestwa  Autor: Oksana Pankiejewa

To cykl urzekający humorem, mnogością wątków i postaci, wędrówkami między światami równoległymi, złożonością intryg i tajemnic oraz niepowtarzalnym stylem, który czyni obcowanie z prozą Oksany Pankiejewej niepowtarzalną czytelniczą przygodą.

Jeśli przypadkiem traficie do równoległego świata, gdzie spotkacie elfy, mężnych rycerzy i królów, nie sądźcie, że trafiliście do świata baśni i od tej pory będzie cudownie. Skoro w poprzednim życiu wszystko było u was nie „jak u normalnych ludzi”, to dlaczego teraz miałoby się to zmienić? Stare problemy pozostały i jeszcze dołączyły do nich nowe.

Osobliwy dom pani Peregrine   Autor: Ransom Riggs   

Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci.

Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców. Czy Jakub zmierzy się z potworami ze swoich snów? Czy osobliwe dzieci ze starych fotografii pokazywanych przez dziadka naprawdę istniały? Co jest bajką, a co prawdą? Co jest faktem, a co urojeniem?

źródło okładki i opisu: strony internetowe wydawnictw