PLATFORMA EDUKACYJNA

Ocena użytkowników:  / 0

 

41 procent polskich uczniów w badaniach PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study) zadeklarowało, że lubi czytać książki.

Wskaźnik światowy to 56 procent.

 

Jedynie 32 proc. polskich uczniów lubi dostawać książki jako prezent.

Na świecie jest to 54 proc.

 

informacja: Biblioteka w Szkole 2018 nr 1

Ocena użytkowników:  / 2

 

Obyczaj spędzania wieczoru przy lekturze praktycznie zanikł.

Jak wynika z badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej, w 2016 r. jakąkolwiek książkę przeczytało 37% Polaków w wieku co najmniej piętnastu lat, a 10% czytało 7 lub więcej pozycji.

Nie jest to powodem do chwały.

Rozpoczynamy akcję: „Nie bądź statystycznym Polakiem. Czytaj więcej niż jedną książkę rocznie”.

Biblioteka w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa otrzymała 15 tysięcy złotych na zakup beletrystyki dla młodzieży. Do końca grudnia zakupiliśmy ponad 600 egzemplarzy nowych książek, wśród których znalazły się tytuły zaproponowane przez uczniów.

 

Na stronie biblioteki zamieszczone będą propozycje książek z krótkimi opisami, które mogą być pomocne w wyborze lektury.

 

ZAPRASZAM DO KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI –

NIE BĄDŹ STATYSTYCZNYM POLAKIEM!!!

Ocena użytkowników:  / 2

 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziecie do wigilijnego stołu, sięgnijcie po książki opowiadające o tradycjach Bożego Narodzenia lub fabuła związana jest z okresem świątecznym.

 

 

Hanna Szymanderska - Wigilia

Tak obchodzonej jak w Polsce Wigilii nie świętuje się nigdzie indziej. W polskiej tradycji Wigilia to wieczór prawdziwego zbliżenia, lekcja miłości, najbardziej uroczyste i rodzinne święto w roku. To wieczór szczególnego przesłania, szczególnych obyczajów, szczególnej pamięci, słów, życzeń, smaków i zapachów. Książka Hanny Szymanderskiej jest jednym z najwspanialszych opisów wszystkich tych tradycji, które złożyły się na specyfikę polskiej Wigilii i polskiego stołu wigilijnego.

 

Jostein Gaarder - Tajemnica Bożego Narodzenia

"Tajemnica Bożego Narodzenia" to zaproszenie do niezwykłej wędrówki, w której przyłączamy się do orszaku podążającego do Betlejem, aby zdążyć na Narodziny Chrystusa.
Jesteśmy na tropie zagadki, gdzie współczesność przeplata się z przeszłością. Autor po mistrzowsku łączy poetycką fikcję z lekcją historii i refleksją o życiu; zanurzamy się w klimacie naturalnej bliskości w rodzinie, do którego w głębi serc tęsknimy, spotkania z Tajemnicą i... z sobą samym.
Książka Josteina Gaardera uczy, wzrusza i przerzuca pomost między światem dorosłych i dzieci. Obyśmy nigdy nie stracili go z oczu.

 

Jay Asher - Światło

Nowa powieść autora bestsellerowych "13 powodów".
Poruszająca love story dla nastolatków, której nie da się zapomnieć.
Sierra prowadzi podwójne życie, a jego rytm wyznaczają święta Bożego Narodzenia. Jedno to życie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych, którą prowadzi jej rodzina. Drugie to życie świąteczne, kiedy przychodzi czas ich sprzedaży i wszyscy przenoszą się na miesiąc do Kalifornii. Gdy podczas jednej ze świątecznych podróży poznaje Caleba, wszystko się zmienia.

 

Karol Dickens - Opowieść wigilijna

Uniwersalne przesłanie "Opowieści wigilijnej" sprawia, że należy ona od dwóch wieków do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata.

Książka opowiada historię przemiany skąpego, bezdusznego, samolubnego Ebenezera Scrooge’a w hojnego, serdecznego, sympatycznego człowieka. Dzięki niesamowitym przeżyciom jakie go spotkały w noc wigilijną zrozumiał do czego prowadzi skąpstwo, egoizm i skupienie wszystkich uczuć na pieniądzach.

Ocena użytkowników:  / 0

We wrześniu szkoła nasza wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy otrzymaliśmy podziękowanie za udział w czytaniu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego oraz przepięknie wydany egzemplarz "Wesela" z dedykacją Pary Prezydenckiej.

 

 

 

 

 

 

Ocena użytkowników:  / 1

 

2 września 2017 r. w całej Polsce i w kilkunastu miejscach poza granicami naszego kraju będziemy czytać „Wesele”. Dramat Stanisława Wyspiańskiego w wyniku głosowania został wybrany na tegoroczną lekturę Narodowego Czytania.

W naszej szkole "Wesele" będziemy czytać 4 września.

      Para Prezydencka zaprasza do Narodowego Czytania "Wesela"