PLATFORMA EDUKACYJNA

Ocena użytkowników:  / 1

 

2 września 2017 r. w całej Polsce i w kilkunastu miejscach poza granicami naszego kraju będziemy czytać „Wesele”. Dramat Stanisława Wyspiańskiego w wyniku głosowania został wybrany na tegoroczną lekturę Narodowego Czytania.

W naszej szkole "Wesele" będziemy czytać 4 września.

      Para Prezydencka zaprasza do Narodowego Czytania "Wesela"

 

Ocena użytkowników:  / 5

14 lutego obchodzimy Walentynki - bez względu na to, czy lubicie święto zakochanych, czy też podchodzicie do niego z rezerwą, zachęcamy Was do przeczytania wartościowych książek o miłości.

Wśród tytułów, które wybraliśmy, każdy znajdzie coś dla siebie –

wielbiciele klasyki i literatury współczesnej, miłośnicy rozśmieszaczy i wyciskaczy łez.

                       ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

 

Paweł Jurek - Pora na miłość    Bohaterowie Pory na miłość Adam i Agnieszka próbują odnaleźć miłość. Dzieli ich niemal wszystko. On jest bogatym biznesmenem handlującym ekskluzywnymi perfumami, ona niedoszłą aktorką zarabiającą na życie przedziwnymi zleceniami. On kocha świat luksusu, ona woli proste, nieskomplikowane rzeczy, nie przywiązuje też zbytniej wagi do konwenansów i mody. On to stary kawaler z nawykami, ona - młoda dynamiczna dziewczyna z tajemniczą przeszłością.
Czy im się uda?

Gayle Forman - Zostań, jeśli kochasz   Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań, jeśli kochasz" opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

Krystyna Siesicka - Zapałka na zakręcie.    Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

Barbara Baraldi - Scarlett   Scarlett ma szesnaście lat i właśnie przeprowadziła się do Sieny. Zostawiła za sobą wakacje, swoją najlepszą przyjaciółkę i kiełkującą miłość do Matteo...
W nowej szkole poznaje Umberto, który od razu okazuje jej zainteresowanie, jednak Scarlett odkrywa, że jej koleżanka z ławki Caterina jest w nim skrycie zakochana. Co wybrać: miłość czy przyjaźń?

Emily Bronte - Wichrowe Wzgórza    Poznaj niszczycielską siłę zakazanej miłości.
Mroczne wrzosowiska Yorkshire są świadkiem miłości Cathy i Heathcliffa. Jednak uczucie, które wybucha między nimi, przynosi im tylko ból i cierpienie.
Namiętność przegrywa z rozsądkiem – Catherine wychodzi za innego mężczyznę. Oszalały z bólu i upokorzenia Heathcliff nie zamierza się poddać, a chęć zemsty staje się sensem jego życia. Czy nad Wichrowymi wzgórzami ciąży fatum niespełnionej rozpaczliwej miłości?
Namiętność, zdrada i groza – Emily Brontë była pierwszą kobietą, która ośmieliła się pisać w tak odważny sposób. Wielokrotnie ekranizowana powieść wciąż porusza miliony czytelników i wzbudza ogromne emocje. "Wichrowe wzgórza" – obok "Przeminęło z wiatrem" i "Anny Kareniny" – okrzyknięto jedną z największych historii miłosnych wszech czasów. 

Susane Colasanti - Gdy nadejdzie czas  Sara śni o prawdziwej miłości. Jest w klasie maturalnej, u progu dorosłego życia i chce się w końcu zakochać. Kiedy Dave, szkolny przystojniak, zaprasza ją na randkę, wpada w zachwyt. Pochłonięta marzeniami nie zauważa, że kocha się w niej kolega z lekcji muzyki. Na szczęście Tobey nie daje za wygraną i pracowicie obmyśla plan zdobycia Sary.

Zabawna i romantyczna historia opowiedziana z punktu widzenia dziewczyny i chłopaka.

Lucy Maud Montgomery - Błękitny zamek  Wzruszająca książka, opowiadająca o tym, że nigdy nie jest za późno na to, by spełnić swoje marzenia.

Główną bohaterką powieści jest dwudziestodziewięcioletnia Joanna Striling mieszkająca z matką i ciotką. Mimo swojego wieku przez wszystkich nadal jest traktowana, jakby była małym dzieckiem. By nie popaść w przygnębienie, Joanna ucieka myślami w świat fantazji, gdzie w Błękitnym Zamku adorują ją sami najprzystojniejsi rycerze.
Gdy pewnego dnia otrzymuje list, w którym lekarze piszą o złym stanie jej zdrowia i nie dają jej zbyt wielu szans na długie i szczęśliwe życie, Joanna postanawia wreszcie zacząć żyć pełną życia...
Krystyna Siesicka - Jezioro osobliwości  Skomplikowane losy głównej bohaterki – młodej dziewczyny uwikłanej w trudne relacje z rodziną a przede wszystkim z ojczymem. Na tym tle budzi się w niej miłość do Patryka – miłość, do której Marta nie chce się przyznać, od której ucieka ale i bezwiednie jej pragnie. Kolejnym historiom towarzyszą zapiski w pamiętniku bohaterki – dokument przemiany.
Frederico Moccia - Trzy metry nad niebem   Książka opowiada niezwykle wiarygodną i uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.
Szesnastoletnia Babi, dziewczyna z dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek przedziwnego splotu przypadków, poznaje swoje przeciwieństwo. Step to agresywny chuligan, którego życie składa się wyłącznie z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bijatyk do upadłego. Mimo tak różnych charakterów i sprzeciwu matki Babi, nie potrafią o sobie zapomnieć i zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tego żarliwego uczucia w zakochanych zachodzą zmiany. Babi zaczyna otwierać się na świat, dojrzewa. Z kolei Step coraz bardziej zastanawia się nad swoim zachowaniem i staje się łagodniejszy. W końcu powierza Babi swój najmroczniejszy sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania...

 

 

Ocena użytkowników:  / 4

Pod opieką nauczycieli bibliotekarzy uczniowie realizują projekt edukacyjny, którego celem jest promowanie biblioteki szkolnej i czytelnictwa, a przede wszystkim kształtowanie kompetencji czytelniczych.

Jednym z etapów jest redagowanie i publikowanie na szkolnej stronie internetowej recenzji wybranej książki.

 

,,Dary Anioła Miasto Popiołów” Cassandra Clare

 

            Opowieść o niezwykłym świecie, jaki występuje w książce Cassandry Clare, spodobała mi się po obejrzeniu filmu na podstawie pierwszego tomu. Zaintrygowały mnie losy głównych bohaterów i czułam niedosyt. Gdy pojawiła się okazja kupienia książki, bez wahania ją wykorzystałam. Książka ,,Dary Anioła Miasto Popiołów” idealnie wpasowała się w moje gusta literackie. Porusza tematykę, którą się interesuję.

 

            ,,(...) wolisz raczej usychać z tęsknoty za kimś, kogo nie możesz mieć, zamiast związać się z kimś, kto jest dostępny”

 

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny "Sleeveface - czyli ubierz się w książkę" w toku

Ocena użytkowników:  / 5

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowania od Pary Prezydenckiej za przeprowadzenie i udział w akcji Narodowe Czytanie 2016.

Do listu dołączony był,

specjalnie wydany przez Kancelarię i podpisany przez Prezydenta i jego małżonkę,

egzemplarz powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Ocena użytkowników:  / 0

E. Bazylińska, W. Jazieniecka, Z. Jonaszek, K. Miedzińska,

M. Kuśmierczyk, P. Rakowska, M. Witka, M. Szachniewicz,

W. Zaworska

to zdolne, kreatywne i pracowite uczennice klas I, II i III Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie. Z profesjonalizmem autorów z wieloletnim stażem, z pasją i zaangażowaniem stworzyły cykl opowiadań o niezwykłej pani detektyw Oldze Waller, która na kolejnych stronach opowiadań przechodzi niezwykłą przemianę.

 

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA NA ZBIÓR OPOWIADAŃ "ZAPACH POMARAŃCZY"!!!

Jak głosować?

 

1. Kliknij w poniższy link:

https://ridero.eu/pl/books/zapach_pomaranczy/

2. Wybierz sposób głosowania: e-mail, Facebook, Twitter.

3. Oddaj głos.

 

A potem koniecznie przeczytaj książkę!

 

Więcej informacji o głosowaniu pod linkiem:

https://ridero.eu/pl/faq/?p=395