PLATFORMA EDUKACYJNA

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

ludek.png
Odsłon artykułów:
1327903

 

W dniach 11-13 marca 2018r. odbyła się XIII Ogólnopolska Olimpiada Destination Imagination. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć drużyny Error, którą tworzą:  Kamil Janowski, Julia Salikov, Magda Wieczorek z 3a oraz Emilka Bazylińska, Wiktoria Jasienicka i Małgosia Kuśmierczyk z 3e z naszego Gimnazjum! 

 

Destination Imagination to bez wątpienia olimpiada, której nie da się zapomnieć – mówi Emilka. – Udział w tak ogromnym przedsięwzięciu jest nie do opisania, miks narodowości i kultur w jednym miejscu oraz tolerancja i akceptacja różnorodności fascynują. DI udowadnia, że jedyne, co nas ogranicza, to my sami, a dzięki naszej wyobraźni można zdziałać cuda.

 

Na tegorocznej Olimpiadzie prezentowali improwizowany skecz (na którego przygotowanie mieli zaledwie 2 minuty!) dot. podróży i przekazania odnalezionego skarbu kultury do właścicieli. Przedstawienie wyszło im świetnie; Babliończycy odzyskali kamienną stellę z Kodeksem Hammurabiego, Emilka ma na swoim koncie oscarową rolę pirata Kapitana Kidda, a eksperci byli zachwyceni dokładnością przedstawienia postaci i skarbu kultury.

 

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż wymierne efekty wielomiesięcznej pracy, a właśnie to ma miejsce podczas olimpiady kreatywności. Podczas DI młodzi ludzie z całego świata mają okazje odkryć swoje mocne strony, a praca w zgranym teamie pozwala przezwyciężyć wszystkie słabości – dodaje Gosia.

 

Wyzwanie Na Już – choć związane z budowaniem, którego kiedyś niespecjalnie lubili – również wykonali najlepiej jak potrafili i zajęli czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej! Każdego roku nabywają coraz więcej doświadczeń i bardzo przydatnych w przyszłości umiejętności! :)

 

Udział w DI był dla mnie świetnym przeżyciem – przekonuje Wiktoria. - Mogliśmy te kilka dni spędzić w atmosferze pełnej energii. To odskocznia od codzienności, od nauki i problemów. Każdy może być sobą i bawić się w świetnym towarzystwie.

 

W ciągu trzech dni Olimpiady uczniowie naszej szkoły – wraz z ponad 250 innymi drużynami z całego świata – mieli szansę rozwijać swoje umiejętności współpracy, stawiać czoła wyzwaniom i świetnie się bawić, po miesiącach wytężonych starań. Każdemu życzymy takiej zabawy połączonej z nauką przydatnych w życiu! :)

 

 

Szukaj na stronie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
grudzień 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Łap Zdrowie

Reforma edukacji

 

CERTYFIKATY I PROGRAMY


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Nie jesteśmy sami