PLATFORMA EDUKACYJNA

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

4.png
Odsłon artykułów:
1349435

Już od najbliższego tygodnia nasi uczniowie będą obchodzić Ogólnopolski Tydzień Kariery!

 

Poznajcie jego plan i wytypujcie ze swojej klasy osoby, które najlepiej sprawdzą się w poniżej opisanych konkursach i konkurencjach. Gra jest warta nie tylko świeczki, ale przede wszystkim satysfakcji i pysznego (!) prezentu dla całej klasy. 

 

Poniedziałek

- Na przerwie po trzeciej lekcji wyświetlany będzie pokaz slajdów dot. preorientacji zawodowej, doradztwa zawodowego oraz planu OTK w szkole

 

  

Wtorek

- Na długiej przerwie zorganizowane będą trzy konkursy:

a) „Dział HR”, polegający na znalezieniu jak największej ilości błędów w CV i liście motywacyjnym (dwie osoby z klasy);

b) „Dział księgowy”, polegający na rozwiązaniu zadania tekstowego związanego z obliczaniem pensji pracowników (dwie osoby z klasy);

c) „Dział handlowy”, polegający na wypisaniu jak największej ilości argumentów dot. korzyści z zakupu konkretnego produktu (dwie osoby z klasy).

   

Środa

- Na godzinie wychowawczej uczniowie mają za zadanie wykonać plakat dot. ich planowanych ścieżek rozwoju. Kolejne kroki, by to wykonać obejmują:

a) określenie swoich planów zawodowych – najlepiej nazywając je konkretną nazwą zawodu, np. „mechanik samochodowy”, „tancerz”, „lekarz”

b) w razie potrzeby stworzyć kategorie bardziej ogólne, np. zamiast „lakiernik samochodowy” i „blacharz samochodowy” – „mechanik samochodowy” (warto w momencie przedyskutować na forum klasy z poszczególnymi osobami, czy chcą dookreślić konkretną specjalizację, czy to ogólne plany, jak chcą je osiągnąć etc.)

c) stworzenie plakatu zawierającego podane informacje w dowolnej formie (czy to mapy myśli, czy wykresu, czy wiersza, czy notatki – każdy pomysł jest dobry!) i wystawienie na sztalugach w holu;

- Na długiej przerwie zorganizowany będzie konkurs „Kto to taki…?”, który polegać będzie na zgadywaniu nazw zawodów przez każdą z 15 osób wytypowanych do zabawy na podstawie krótkiego ich opisu (np. pytanie: „Kto szyje ubrania?”, poprawna odpowiedź: „Krawiec”) . Zadanie to będzie odbywać się w następujących etapach:

a) uczestnicy konkursu z jednej klasy ustawiają się jeden za drugim, tworząc kolejkę;

b) pierwsza osoba z kolejki odpowiada na opis zawodu wypowiedzianą przez nauczyciela (wychowawcę innej klasy);

c) po udzieleniu poprawnej odpowiedzi osoba przechodzi na koniec kolejki;

d) kolejna osoba odpowiada na pytanie etc.

    

Czwartek

- Na długiej przerwie odbędzie się Pokaz Mody Zawodowej. Konkurs polega na tym, że dwie osoby z każdej klasy przebierają się w atrybuty przynależne do konkretnego zawodu i prezentują swoją stylizację;

- Ogłoszenie zwycięzców międzyklasowej rywalizacji.

 

Piątek

- Na przerwie po trzeciej lekcji wyświetlany będzie pokaz slajdów ze zdjęciami z każdego konkursu.

     

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach, które stanowić będą świetną zabawę a przy okazji wzbudzą w Was refleksję co właściwie po tym naszym Gimnazjum będziecie chcieli robić! 

Szukaj na stronie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Łap Zdrowie

Reforma edukacji

 

CERTYFIKATY I PROGRAMY


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Nie jesteśmy sami