Kraków- biuro księgowe tylko z certyfikatem

9 maja 2014 roku weszła w życie ustawa, która umożliwia prowadzenie biura rachunkowego każdemu kto tylko wykaże taką chęć. W chwili obecnej nie trzeba posiadać certyfikatu księgowego Ministerstwa Finansów. Wcześniej biuro księgowe Kraków mogła prowadzić wyłącznie taka osoba, która wymienione powyżej uprawnienia posiadała. By otrzymać te uprawnienia należało zdać egzamin państwowy oraz spełnić szereg wymogów formalnych. Teraz wystarczy wykupić właściwie tylko ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i praktycznie każdy może zając się rozliczaniem ksiąg przychodów i rozchodów. Ma to swoje zarówno dobre jak i złe strony. Zwolennicy tego rozwiązania wskazują, że to rynek wyeliminuje z rynku niekompetentne biura księgowe. Zanim jednak tak się stanie przedsiębiorcy narażeni są na obsługę mało doświadczonych, nierzetelnych fachowców z dziedziny księgowości. Choć słowo „fachowiec“ jest sporym nadużyciem. Biura rachunkowe na skutek tej deregulacji mogą prowadzić osoby bez odpowiedniego wykształcenia, kompetencji oraz praktyki. Co najgorsze za błędy popełnione przez niekompetentne biuro rachunkowe odpowiada tylko i wyłącznie właściciel przedsiębiorstwa.

Dobre biuro księgowe w Krakowie poznasz po certyfikacie eksperta usług księgowych

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nie jest częścią organów administracyjnych państwa. Jest to organizacja społeczna, która prowadzi szkolenia oraz sprawdza kwalifikacje adeptów księgowości. Stowarzyszenie księgowych cieszy się jak najlepszą renomą. Weryfikuje poziom świadczonych usług. Można więc spodziewać się, że biuro księgowe Kraków posiadające certyfikat tego stowarzyszenia oferuje swe usługi na jak najwyższym poziomie. Wizytując biura rachunkowe warto rozejrzeć się czy na ścianach nie widnieje tego typu certyfikat. Stanowi on profesjonalne potwierdzenie wiedzy i kompetencji księgowego funkcjonującego w danym biurze. Należy mieć bowiem na uwadze to, że polskie przepisy podatkowe nieustanne są zmieniane. Jedynie poprzez bezustanne podnoszenie swojej wiedzy, aktualizację posiadanych informacji usługi księgowe mogą być świadczone na jak najwyższym poziomie.

Biuro Księgowe Kraków

Certyfikat Stowarzyszenia Księgowych może uchronić przedsiębiorców przed biurami rachunkowymi prowadzonymi przez osoby niekompetentne. Eksperyment w postaci deregulacji zawodów jest bowiem przeprowadzony na żywym organizmie. Tym żywym organizmem są przedsiębiorcy i to oni płacą za ewentualne błędy popełnione przez księgowych. To co zazwyczaj wyróżnia złe biuro księgowe to niska cena. Zawsze musimy wiedzieć, że za wysoką jakość usług trzeba odpowiednio zapłacić. Certyfikat Stowarzyszenia Księgowych w Polsce obliguje co więcej osoby posiadające ten tytuł do ciągłego doszkalania umiejętności. Owszem istnieją w Polsce również inne organizacje społeczne zajmujące się wydawaniem certyfikatów księgowych jakie mogą mieć biuro księgowe Kraków. Za najpewniejszy i najbardziej wiarygodny można jednak uznać ten przyznawany przez stowarzyszenie księgowych w Polsce. Obok certyfikatu wydawanego przez Ministerstwo Finansów, omawiany tytuł daje pewność dostępu do sprawdzonej i rzetelnej obsługi księgowej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>